Три випадки запотівання вікна

Металопластикові вікна можуть запотівати, і у двох випадках з трьох це означає проблему з вікном. В третьому ж випадку запотівання свідчить, що ви обрали дуже якісний склопакет.


Так, якщо вікно запотіває з боку приміщення, то вам встановили неякісний склопакет. Дуже погано, якщо запотівання утворилось всередині склопакета. Якщо вікно потіє з боку вулиці, то в цьому випадку все добре. Давайте більш детально розглянемо кожен з наведених випадків.

Варіант №1, коли конденсат утворюється на вікні всередині приміщення. Причин цього явища може бути декілька – підвищена вологість у приміщенні, проблеми у роботі вентиляції приміщення або ж погані термоізолюючі властивості самого вікна. Якщо склопакет має погані показники термоізоляції, на поверхні вікна всередині приміщення температура буде нижчою. Конденсат зявлятиметься тоді, коли поверхня буде холодною.

На внутрішній поверхні світлопрозорих огороджувальних конструкцій житлових та громадських будівель для світлопрозорих зон, зон дистанційних рамок, коробок та штапиків, має бути не нижче за +6°С. Така мінімальна температура вказана у ДБН В.2.6-31:2006 (зі Зміною № 1 від 1.07.2013 р.), п. 2.8, з урахуванням найнижчих розрахункових значень температури повітря ззовні приміщення.

Якщо конденсат утворюється на вікні всередині приміщення:
1. Вікно не утримує достатньо тепла, тобто, відбуваються значні тепловтрати.
2. В самому приміщенні може мати місце підвищена вологість.

В цих випадках рекомендації є наступними:

1. Склопакети бажано замінити на енергозберігаючі, де максимально можливий опір Ro не нижчий від 0,9–1 (Uw=1-1,1Вт/(м2•К)). 

2. Приміщення бажано регулярно провітрювати – за допомогою вбудованих провітрювачів або технології щілинного мікропровітрювання.

Варіант №2, при якому конденсат може зявитись всередині склопакета. Запотівання всередині пластикового вікна свідчить про розгерметизацію склопакета, через що всередину поступає вологе повітря. Це призводить до зволоження розташованого всередині адсорбенту і, як наслідок, неможливість виконання ним основних функції з енергозбереження. Допоможе лише заміна склопакета.

Якщо конденсат зявився всередині склопакета, це означає:

1. Наявність недостатньої кількості адсорбенту в дистанційній рамці склопакету чи використання адсорбента поганої якості, інакше кажучи – порушення технології виробництва склопакета.
2. Розгерметизацію склопакета, що виникла через порушення технології виробництва.
3. Розгерметизацію склопакета, що виникла внаслідок його пошкодження.
• В будь-якому з цих випадків рекомендацією є заміна склопакета на енергозберігаючий, у якому максимально можливий опір Ro має бути не нижчим за 0,9–1 (Uw=1-1,1Вт/(м2•К)).
Варіант №3, при якому конденсат утворюється на вікні з зовнішньої сторони. Дане явище – відносно нове, але воно має місце з опалювальними приміщеннями, де встановлені склопакети з високими ізоляційними характеристиками з Ro≥0,9 (Uw≤1,1Вт/(м2•К)) з термодистанцією. Побачити конденсат на вікні з боку вулиці можна зазвичай вранці. В цей час температура повітря підвищується швидше, ніж нагрівається поверхня склопакета ззовні. Назовні вікно досить холодне, та слабо нагрівається теплом зсередини, через що на вікні з боку вулиці і може утворюватись конденсат. Дане явище не складає жодної небезпеки ані для метало пластикових вікон, ані для якісних традиційних вікон з дерева та скла.

Новини компанії
Декор металопластикових вікон

Читати далі

Три випадки запотівання вікна

Читати далі

Пластикові вікна в деталях

Читати далі

Вікно в дитячу

Читати далі

Металопластикові двері VEKA

Читати далі

Пластикові двері

Читати далі

Поради
Декор металопластикових вікон

Читати далі

Три випадки запотівання вікна

Читати далі

Відео з теплого монтажа

Читати далі

Пластикові двері: як доглядати?
Для того, щоб пластикові двері служили довго, необхідно...

Читати далі

Аксесуари: поради
Для комфортного використання вікна протягом усього терміну...

Читати далі

Фасади: поради
Алюмінієві фасади - це дуже популярне рішення для...

Читати далі