Чим відрізняються склопакети?

Склопакет є невід’ємною частиною сучасної віконної конструкції та представляє собою герметичне з’єднання декількох листів скла за допомогою дистанційних рамок, що утворюють герметичні камери. Камери заповнені повітрям або інертним газом, а дистанційні рамки заповнені осушувачем, що активно адсорбує вологу. Завдяки герметизації конструкції всередину не потрапляє ні волога, ні пил, тому склопакет завжди залишається чистим і прозорим.

Зазвичай, склопакети розрізняються за кількістю камер (одно-, двокамерні), типом скла та іншими параметрами. Однокамерні склопакети підходять для встановлення в місцевості з теплим кліматом, а також для скління лоджій та балконів. Двокамерні склопакети мають вищий рівень теплозбереження, а тому їх застосовують в склінні помешкань в нашому регіоні та в регіонах з більш суворим кліматом.

Відмітимо, що склопакети можуть бути сонцезахисними, енергозберігаючими, ударостійкими, шумоізолюючими та ін. Такі різноманітні властивості склопакетам надає скло та деякі технологічні прийоми. Для прикладу ми розглянемо декілька найпопулярніших типів склопакетів.

Шумоізоляційні склопакети є незамінними в мегаполісах, та в приміщеннях, що знаходяться поряд з постійним джерелом шуму. Такі склопакети як правило двокамерні, складаються з комбінації скла різної товщини – 4, 6мм. Також, в шумоізоляційних склопакетах різна відстань між склом у зовнішній та внутрішній камерах, що дозволяє компенсувати резонанс на склі. Важливою функцією вікон є підтримка комфортного клімату в приміщені, тому особливу увагу слід звернути на енергозберігаючі склопакети. Для їх виготовлення використовується спеціальне енергозберігаюче скло, яке суттєво відрізняється від звичайного. На скло наноситься спеціальне низькоемісійне покриття,м’яке (іони срібла) – на вже готове скло.

Ще одним популярним різновидом склопакетів є ударостійкі. Частіше за все, їх встановлюють в офісах, магазинах та банках. Такі склопакети виготовляють з багатошарового або загартованого скла, а також використовують технологію нанесення на поверхню звичайного скла спеціальної плівки, що запобігає осколкам розлітатися по приміщенню.

Окремо зауважимо, що незважаючи на якість та тип склопакету на склі може з’явитися конденсат. Це цілком природне явище, що виникає, коли температура повітря в приміщенні вища, ніж температура повітря біля вікна або вологість повітря в приміщенні дуже висока. Цю проблему можна вирішити шляхом налагодження вентиляції. Також ймовірність появи конденсату можна зменшити встановивши енергозберігаючі склопакети. Але, якщо конденсат з’являється всередині склопакету це свідчить про дефект вікна або його монтажу, тому слід звернутися до компанії, яка встановлювала вікна.