Структурне скління на сьогоднішній день представляється одним з найпоширеніших рішень для оформлень фасадів, незважаючи на те, що вперше його застосували в кінці 60-х років. Завдяки винаходу герметиків виявилося можливим з’єднувати в одну міцну конструкцію такі матеріали, як скло, метал і камінь. На основі структурної системи можливе скління фасадів будівель, причому дотримуються всі суворі вимоги до безпеки, а також енергозбереження та звукоізоляції.
Завдяки структурному склінню фасадів можливе створення цілісної і міцної системи, яка виглядає дуже акуратно зважаючи на відсутність на зовнішній частині фасаду алюмінієвих профілів. Те, що знаходиться зовні – це лише скляні панелі і шви, щільно заповнені герметиком, ширина яких становить 30 мм. Крім того, герметик може мати такий же колір, як і у скла. Так звані «приховані стулки» можуть бути вбудовані в систему структурного скління фасадів, і це здійснюється при необхідності створення природної вентиляції. У закритому положенні такі стулки виглядають так само, як і глухі елементи системи. Структурне скління фасадів в цілому демонструє прекрасні показники теплопровідності, водонепроникності, а також звукоізоляції і довговічності.
У системах структурного скління використовуються спеціальні склопакети. Для такого склопакета зовнішнє скло робиться довшим внутрішнього, завдяки чому його легко вдається приклеїти до опорної рамці, і конструкція стає надійніше за рахунок приклеювання обох стекол відразу. Примітно, що зовнішнє скло в склопакеті є загартованим – а це додаткові очки до міцності такої конструкції. Дл того, щоб склопакети утримувалися в структурі фасаду, застосовується двокамерний силіконовий герметик, які не боїться сонячного випромінювання. Герметики мають структуру, наближену до структури скла, є дуже еластичними і зміцнюють фасадну конструкцію. При правильному розрахунку фасади із застосуванням якісного силіконового герметика можуть витримувати різного роду навантаження – як правило, вітрові, але в окремих випадках і сейсмічні.
Структурне скління фасадів дозволяє забезпечити будівлю максимальною кількістю природного освітлення, що дозволяє значною мірою економити ресурси. Термін експлуатації фасадів за структурної системі скління – дуже довгий. На гладкій поверхні фасаду не скупчується пил, а волога через стики завдяки герметику не проникає. Якщо все ж мають місце деякі пошкодження окремих елементів, їх можна нескладно замінити.