На українському ринку пластикові вікна зявились з початку 90-х років, тобто, відносно нещодавно. Однак вони створили достойну альтернативу традиційним деревяним вікнам – завдяки багатьом перевагам. За допомогою вікон з ПВХ можна створити оптимальний режим провітрювання, вони відмінно утримують тепло та прохолоду в приміщенні. За ними легко доглядати, і термін їх експлуатації – дуже і дуже довгий. Окрім того, вони чудово вписуються в будь-який інтерєр та забезпечують комфорт та затишок.
Вікна з профілю VEKA створюються на сучасному виробництві за найновішими технологіями, що дозволяє створити вікно будь-якої форми, розміру та кольору, з різним функціоналом – відповідно до вимог замовника. З яких елементів складається ПВХ-вікно?
1. Профіль ПВХ
Профіль ПВХ являє собою пустотілу спластикову форму, всередині якої розміщено повітряні камер из перегородками. Чим більше таких камер, тим кращі теплоізоляційні особливості матиме вікно. Всередині профіль з полівінілхлориду армується металевим каркасом, кий надає йому міцності та збільшує термін експлуатації віконної рами.
2. Рама
Власне, рама вікна являє собою головну несучу частину по периметру вікна, що створюється з багатокамерного профілю з пластика і не рухається. Розміри рами співпадають з розмірами готового вікна для забезпечення найкращих параметрів звуко- та термоізоляції. Заміри для розмірів вікна має робити кваліфікований спеціаліст нашої компанії Royal. Вага стулок вікна зі склопакетами утримується за допомогою рами, тому вона має бути жорсткою.
3. Стулка
Якщо йдеться про стулку, то це рухлива прозора частина вікна, прикріплена до рами. Стулка дозволяє вікну мати частини. Вікна можуть бути глухими, відкідними чи поворотними, поворотно-відкидними. Найпоширеніші – вікна з поворотним типом відкривання, при якому стулка відкривається всередину, і за допомогою спеціальних механізмів за вашим побажанням фіксується необхідний кут відкриття стулки.
4. Шпроси
Шпроси – не обовязковий елемент вікна, бо вони використовуються здебільшого для декору, і можуть бути як накладкою на склопакет, так і бути розкладкою в склопакеті.5. Штульпи та імпостиДля розділення вікна на частини та зєднання двох стулок використовуються штульпи та імпости. Різниця в них полягає в характері кріплення, оскільки імпост прикріплюється до рами вікна, а штульп – до стулки.
6. Підвіконня
Підвіконня для вікна необхідної вам ширини може бути виконане з ДСП, ламінованої МДФ-плити або ж з ПВХ-профілю.
7. Фурнітура
Фурнітура – не менш важлива для вікон, оскільки вона забезпечує зєднання рами та стулки, гарантує надійне прилягання цих двох елементів вікна, захист від продувань в місті їх зєднання. За допомогою фурнітури стулка може відкриватись поворотним типом чи поворотно-відкидним.
8. Штапик
Штапик як елемент пластикового вікна створюється з ПВХ і використовується для щільного притиску склопакета до пластикової частини стулки.
9. Склопакет
Власне, склопакет може бути створеним зі звичайного полірованого скла, тонованого скла або триплексу – найміцнішого варіанту. Склопакет складається з герметично обєднаних двох або трьох стекол, що визначає кількість камер – склопакети можуть бути одно- чи двокамерними.Захист від спітніння вікнам та поглинання залишкової вологи гарантує тонка алюмінієва рамка з молекулярнм ситом, розташована всередині склопакету, між стеклами. Склопакет може бути заповнений осушеним повітрям або навіть газом аргоном – для покращення термоізоляційних властивостей вікна.10. УщільнювачДля максимально щільного з`єднання штапика зі склопакетом та рами зі стулкою використовується гумовий ущільнювач. Його задача також – захист від вологи та протягів.11. АрмуванняОсновне навантаження вікна лягає на армуючий профіль, розміщений всередині пластикового профілю. Для захисту від іржі армуючий профіль виготовляється за спецтехнологією з оцинкованої сталі.12. Москітна сіткаДодатковий захист власникам пластикового вікна від літаючих комах, мух та комарів надасть такий аксесуар, як москітна сітка.