Жалюзі та ролети часто вважають чимось схожим, однак обидві конструкції відрізняються. Особливості роботи жалюзі і ролетів – все зводиться до того, що пристрої піднімаються вгору і ховаються у карнизі. Однак, у такому випадку з ролетами варто порівнювати лише горизонтальні жалюзі, оскільки вертикальні жалюзі мають зовсім інший принцип дії.
Жалюзі і ролети можуть бути виготовлені з різних матеріалів, що визначає характер їх використання, і місце, де їх будуть експлуатувати. Дуже високою вартістю можна охарактеризувати жалюзі та ролети, виготовлені з дерева. Однак незважаючи на високу ціну, такі конструкції відрізняються стилем і естетичним зовнішнім виглядом. У класичний інтер’єр відмінно впишуться дерев’яні жалюзі, якщо сам дизайн передбачає використання натуральних матеріалів. Крім того, серед натуральних матеріалів варто назвати також джут або бамбукові лозини, які можуть бути використані у виготовленні жалюзі або ролетів. Найчастіше в дизайні даних елементів також використовуються нитки або стрічки.
Жалюзі і ролети в переважній більшості виготовляються саме з металів, серед яких варто згадати алюміній, який робить конструкції універсальними не тільки в плані використання, але і оформлення приміщень. Металеві жалюзі будуть однаково добре виглядати і на кухні, і в житловій кімнаті, і в магазині, різниця лише в їх дизайні. Жалюзі і ролети з алюмінію відмінно підходять для використання на вулиці, оскільки забезпечує захисну функцію – від зовнішнього впливу навколишнього середовища і несанкціонованого проникнення.
Крім того, в житлових приміщеннях відмінно виглядатимуть тканинні жалюзі або ролети. Вони чудово впишуться в будь-який дизайн, оскільки можна вибирати між різними кольорами і малюнками, що дозволяє цікаво і незвично обіграти навіть самий невибагливий інтер’єр. Варто згадати і ролети з стекловолоконной тканини, перевага якої полягає в тому, що вона не боїться бруду, а також води і вогню. Для вікон нестандартної форми можна використовувати тканинні ролети, виконані з тканини, стислій «гармошкою», так звані плісе.
Також у виготовленні жалюзі і ролетів нерідко використовується такий матеріал, як пластик. Варто відзначити, що даним матеріал недорогий, він відрізняється своєю варіативністю, універсальними властивостями, а також легкістю в експлуатації і нескладним доглядом. При цьому варто звертати увагу на те, щоб матеріал відрізнявся високою якістю, інакше з часом конструкція буде змінювати колір, набувати жовтий відтінок, і навіть ламатися. У корпоративному середовищі саме пластикові жалюзі та ролети знайшли широке поширення, і причина полягає в дешевизні матеріалу, з якого їх виготовляють.