Намерзання на вікнах – одна з найпоширеніших проблем, що турбує власників квартир та будинків у морозну пору року. Багато хто шукає шляхи вирішення даної проблеми, яка може виникати як зі старими деревяними вікнами, так і з сучасними конструкціями з металопластику. Однак, з проблемою розібратися можна, і ми розкажемо, як це зробити.
І будинки, і квартири раніше облаштовувались вікнами з деревяними рамами, і цей матеріал – дерево – створював безліч неприємних моменті. Наприклад, якщо в теплу пору року вікна могли розсихатись, то під час зимових місяців вони, навпаки, могли набрякати. Окрім того, такі вікна вимагали утеплення восени за допомогою паперу, спеціальної плівки тощо. Не забуваємо, що для гарного вигляду деревяні рами вікон необхідно час від часу фарбувати, позбавляючись
попереднього шару фарби.
Металопластикові вікна також не завжди можуть бути ідеальними у всьому, однак, проблеми виникають в іншому полі. Так, запотівання метало пластикових вікон відбувається неправильному монтажу склопакетів або ж через порушення технології виготовлення. Вологість такі вікна можуть зберігати незалежно від пор року. Однак, зазначимо, що невеличка кількість конденсату все ж таки може мати місце, і не значити, що вікна мають певні дефекти. Якщо рідина на вікнах з’являється в
великій кількості і буквально тече, а на стулках з внутрішньої сторони утворюється шар льоду, то це
дійсно проблема, яку треба негайно вирішувати.
Отже, що ж робити, якщо вікна запотівають та збирають вологу, яка потім намерзає? Конденсат, яка правило, збирається через відчутну різниці температури всередині приміщення та на вулиці. Окрім того, надмірна вологість приміщення також може слугувати причиною утворення конденсату. Промерзання метало пластикових може відбуватись через: – несправність вентиляції всередині приміщення або через її відсутність;
– занадто низьку температуру в приміщенні;
– недотримання або порушення технології під час монтажу вікна;
– склопакет з порушеною герметичністю;
– порушену герметичність відкосів;
– відсутність доступу теплого повітря від опалювальних приладів чи батарей до вікон.
Через те, що вікна намерзають знизу, причину проблеми нерідко шукають внизу вікна. Однак, не
завжди винна може бути розгерметизовано нижня частина вікна. Скоріше за все, справу зробила
сила тяжіння, під дією якої весь конденсат з вікон просто спустився вниз та намерз в нижній частині
склопакета.
Вирішувати проблему з вологістю та намерзанням вікон треба своєчасно, аби запобігти руйнуванню
самого вікна. У випадку, якщо проблема має запущений характер, допомогти зможе лише
професійний та кваліфікований ремонт, що після закінчення гарантійного терміну вікон може влетіти
власникам у копійку.
У випадку замерзання вікон треба дотримуватись наступного плану заходів:
Вирішення проблеми завжди починається з найпростішого. Якщо проблема у вентиляції, перевірте тягу, замініть вентиляційні решітки на інші, з більшими прохідними отворами. Представники ЖЕКу допоможуть вирішити проблему, якщо це не вдалось власними силами. Відсутність проблем з вентиляцією наштовхує на ідею заміни ущільнювальних гумок, які іноді втрачають свої властивості.
Герметичність може втрачатись через попадання на них бруду або ж через певні пошкодження.
Пластикові вікна мають отримувати доступ до теплого повітря, яке не дозволить їм промерзати. Доступ потоків повітря можуть перекривати занадто щільні штори, що примикають до підвіконня. Власне, підвіконня також мають бути такими, щоб не обмежувати доступ тепла від батарей до склопакетів. Тут все просто – тепло від опалення має висушити конденсат самостійно.
Решітка у підвіконні може виправити стан речей, якщо підвіконня завелике та перекриває радіатор. Решітку можна придбати в будівельному магазині та встановити в вирізаному у підвіконні отворі.
Вихід тепла від батарей також можна збільшити, в чому вам допоможуть встановлені за радіаторами спеціальні екрани.
Іноді проблема може вирішитись зовсім просто – конденсат на вікнах може збиратись від поливу рослин, що стоять на підвіконні. Квітів може бути забагато, через що на вікнах після поливу збиратиметься частина вологи у вигляді конденсату. Перемістіть частину рослин деінде і, можливо, проблема розв’яжеться сама.
Правильний температурний режим всередині приміщення – запорука вікон без конденсату на намерзання. В приміщенні температура повітря не має опускатись нижче відмітки у +18 С.
Цікаво, що дані правила можна застосовувати до будь-яких типів вікон – як до метало пластикових, так і дерев’яних. Якщо самостійно розібратись з причиною вологості та замерзання не вдалось, варто звернутись за вирішенням проблеми до професіоналів.
Отже, вікна можуть замерзати через дефекти склопакету, порушення технології при створенні та монтажі, або ж навіть через невідповідність склопакету до даної місцевості з її температурними показниками. Іноді достатньо буває забезпечити вільний доступ теплого повітря та гарною вентиляції.